KZN Aquatic-Kings Park Centre - Site License   2018/02/04 - 1:03 PM
  KZN Speedo Level 2 Provincial Champs - 2018/02/02 to 2018/02/04   
 
 Event 101  Boys 10 & Under 200 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 James, Luke B           9 NCDST-ILD         3:22,61    3:17,00  
  2 Harvey, Cameron J      10 AZON-ETH          3:18,00    3:18,84  
  3 Wiehman, Jayden         9 SGUL-ETH          3:20,12    3:19,61  
  4 Borrageiro, Jake T      9 SGUL-ETH          3:19,28    3:23,82  
  5 September, Dominic J   10 PISC-ETH          3:27,29    3:24,43  
  6 Taylor, Luke H          9 NCDST-ILD         3:30,46    3:24,69  
  7 Forrest, Kai A          9 NCDST-ILD         3:32,75    3:26,10  
  8 Mpungose, Art N         9 PISC-ETH          3:25,92    3:28,05  
  9 Naidoo, Thiren         10 BAYV-ETH          3:26,92    3:32,78  
 10 Maharaj, Shravan       10 SGUL-ETH          3:37,46    3:33,42  
 11 Faure-Field, Michael    8 SGUL-ETH          3:42,36    3:39,62  
 12 Steward, Jagger R       9 NCDST-ILD         3:39,92    3:40,92  
 13 Gander, Dylan C        10 AQSA-ETH          3:24,11    3:44,75  
 14 Kuboni, Mhlengi        10 UMSH-ETH          3:38,09    3:47,40  
 15 Naidoo, Taresh T       10 SGUL-ETH          3:59,56    3:53,98  
 -- Van Heerden, Aiden J    9 SGUL-ETH          4:01,95         DQ  
 -- Spoors, St John S      10 NCDST-ILD         3:30,62         NS  
 -- Perumal, Jasveran       9 Swim Academy-ETH  4:24,69         NS  
 -- Canning, Matt P         9 SGUL-ETH          3:33,94         NS  
 
 Event 101  Boys 11 Year Olds 200 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Scheepers, Daniel A    11 Beavers-ETH       3:28,00    3:20,01  
  2 Gouws, MacKenzie       11 USH-UHD           3:34,67    3:21,02  
  3 Shezi, Sanele M        11 UMSH-ETH          3:29,04    3:22,16  
  4 Moodley, Kivesh        11 BAYV-ETH          3:33,79    3:22,86  
  5 Gerber, Matthew        11 Ladysmith-UTD     3:23,75    3:23,91  
  6 Ehrich, Thomas C       11 Swim Academy-ETH  3:30,23    3:26,82  
  7 Allan, Joshua C        11 AZON-ETH          3:31,74    3:27,13  
  8 Maistry, Tyler O       11 WVAQ-ETH          3:56,27    3:29,67  
  9 Broadhurst, Cade I     11 Action Swim-ETH   3:49,05    3:33,11  
 10 Govender, Kaylan       11 SGUL-ETH          3:26,68    3:35,70  
 11 Mkhwanazi, Usanda M    11 UMSH-ETH          3:41,72    3:38,79  
 12 Naidoo, Ethan R        11 WVAQ-ETH          4:04,54    3:43,28  
 -- De Jager, Jeandre      11 SGUL-ETH          3:52,99         NS  
 -- De Jager, Adrian       11 SGUL-ETH          3:47,92         NS  
 
 Event 101  Boys 12 Year Olds 200 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Rolfe, Jethro          12 BLUO-UGD          3:11,33    2:55,85  
  2 Godwin, Thomas E       12 KLOO-ETH               NT    3:02,64  
  3 Mulol, Daniel          12 Trident-ETH       3:22,63    3:08,58  
  4 Dlamini, Mthobisi P    12 UMSH-ETH          3:07,68    3:09,41  
  5 Gounden, Liam D        12 SGUL-ETH          3:20,34    3:09,63  
  6 Ngcobo, Monde G        12 UMSH-ETH          3:16,60    3:16,91  
  7 Msomi, Thabang         12 UMSH-ETH          3:17,12    3:18,31  
  8 Nzoyi, Akhona          12 UMSH-ETH          3:21,33    3:21,36  
 -- Blanks, Samuel         12 Penguins-UMD      3:13,79         DQ  
 
 Event 101  Boys 13 Year Olds 200 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Ramoholi, Thapelo R    13 Action Swim-ETH   2:53,86    2:52,34  
  2 Olivier, Kegan         13 SGUL-ETH          2:54,50    2:54,20  
  3 Primmer, Kevin J       13 NCDST-ILD         3:02,28    3:00,24  
  4 Van Vuuren, Justin B   13 Ladysmith-UTD     3:04,60    3:01,07  
  5 Paulik, Yovan F        13 SGUL-ETH          3:03,47    3:02,66  
  6 Botha, Luc D           13 AZON-ETH          3:03,16    3:04,09  
  7 Peters, Spencer C      13 PISC-ETH          3:26,56    3:06,77  
  8 Maree, Jason           13 AQSA-ETH          3:10,41    3:10,26  
  9 Venter, Caleb B        13 AQSA-ETH          3:18,80    3:15,35  
 10 Jaganath, Yashiv       13 OTTO-ETH          3:14,32    3:26,89  
 11 Perumal, Sidharan      13 Swim Academy-ETH  3:24,21    3:28,98  
 12 Naidoo, Jeryn J        13 Beavers-ETH       3:34,50    3:33,18  
 -- Fivaz, Brandon D       13 AZON-ETH          2:51,28         DQ  
 -- Paulik, Bjorn E        13 SGUL-ETH          3:04,76         DQ  
 -- Chetty, Elijah A       13 Beavers-ETH       3:03,12         DQ  
 -- Mvubu, Qinisela C      13 UMSH-ETH          3:27,62         DQ  
 -- Naicker, Le-Shae'      13 ACES-ETH          3:06,57         NS  
 
 Event 101  Boys 14 Year Olds 200 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Bruce, Liam            14 Beavers-ETH       2:42,37    2:42,19  
  2 Hultzer, Kyle K        14 WSTV-ETH          2:57,32    2:42,94  
  3 Carthew, Ricardo C     14 BLUO-UGD          2:53,06    2:44,56  
  4 Achmad, Luke D         14 Action Swim-ETH   3:01,32    2:52,70  
  5 Ebrahim, Ahmad         14 BAYV-ETH          3:17,37    2:58,57  
  6 Pillay, Camryn C       14 Swim Academy-ETH  3:07,10    3:00,27  
  7 Mpofana, Linda         14 UMSH-ETH          3:04,89    3:01,22  
  8 Zungu, Mbuso B         14 UMSH-ETH          3:02,66    3:04,30  
 
 Event 101  Boys 15 & Over 200 LC Meter IM
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Pelser, Matt           15 Trident-ETH       2:40,23    2:37,49  
  2 Xulu, Mhlengi B        15 UMSH-ETH          2:42,13    2:40,88  
  3 Hlengwa, Mthobisi M    18 UMSH-ETH          2:41,97    2:41,21  
  4 Moodley, Kalesh        16 BAYV-ETH          2:48,69    2:44,85  
  5 Van Vuuren, Kyle M     15 Ladysmith-UTD     2:53,66    2:47,33  
  6 Drew, Daniel R         15 NCDST-ILD         2:48,34    2:52,54  
  7 Khawula, Sthembela     16 UMSH-ETH          2:56,59    2:55,24  
  8 Moonsamy, Aldrin       15 Beavers-ETH       2:55,69    2:56,33  
  9 Mellors, David R       16 ASA-ILD           3:05,11    2:58,68  
 10 Mnguni, Mlungisi S     15 UMSH-ETH          3:21,04    3:17,41  
 11 Satywa, Mbulelo        15 UMSH-ETH          3:18,50    3:18,90  
 12 Macanda, Mnqobi        19 UMSH-ETH          3:18,53    3:19,26  
 -- Badenhorst, Theuns     16 AQSA-ETH          3:05,87         NS