KZN Aquatic-Kings Park Centre - Site License   2018/02/04 - 1:03 PM
  KZN Speedo Level 2 Provincial Champs - 2018/02/02 to 2018/02/04   
 
 Event 107  Boys 10 & Under 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Wiehman, Jayden         9 SGUL-ETH          2:58,66    2:52,87  
  2 James, Luke B           9 NCDST-ILD         3:05,20    2:55,25  
  3 Annandale, George       9 BLUO-UGD          3:00,35    2:58,65  
  4 Naidoo, Shiven         10 Beavers-ETH       3:13,99    3:08,41  
  5 Faure-Field, Michael    8 SGUL-ETH          3:11,47    3:08,67  
  6 September, Dominic J   10 PISC-ETH          3:15,36    3:09,55  
  7 Nel, Juan               8 WSTV-ETH          3:31,37    3:11,70  
  8 Gander, Dylan C        10 AQSA-ETH          3:19,03    3:11,83  
  9 Kuboni, Mhlengi        10 UMSH-ETH          3:04,92    3:11,84  
 -- Mpungose, Art N         9 PISC-ETH          3:01,08         DQ  
 -- Perumal, Jasveran       9 Swim Academy-ETH  4:04,22         NS  
 
 Event 107  Boys 11 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Maistry, Tyler O       11 WVAQ-ETH          3:08,22    2:51,56  
  2 Gouws, MacKenzie       11 USH-UHD           3:04,10    2:55,52  
  3 Govender, Kaylan       11 SGUL-ETH          2:57,23    3:00,31  
  4 Scheepers, Daniel A    11 Beavers-ETH       3:02,51    3:00,32  
  5 Moodley, Kivesh        11 BAYV-ETH          3:02,76    3:00,39  
  6 De Jager, Adrian       11 SGUL-ETH          3:34,80    3:04,82  
  7 De Jager, Jeandre      11 SGUL-ETH          3:24,31    3:05,42  
  8 Strydom, Rogan         11 ASA-ILD           3:21,41    3:07,21  
  9 Ragbir, Yadav          11 Penguins-UMD      3:10,15    3:09,54  
 10 Reddy, Keshav          11 BAYV-ETH          3:15,86    3:15,10  
 11 Shezi, Sanele M        11 UMSH-ETH          3:23,36    3:15,81  
 12 Mkhwanazi, Usanda M    11 UMSH-ETH          3:24,80    3:25,21  
 
 Event 107  Boys 12 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Dlamini, Mthobisi P    12 UMSH-ETH          2:47,45    2:43,67  
  2 Blanks, Samuel         12 Penguins-UMD      2:51,87    2:44,94  
  3 Msomi, Thabang         12 UMSH-ETH          2:50,40    2:51,50  
  4 Govender, Kale         12 Beavers-ETH       3:04,34    2:53,86  
  5 Naicker, Reyasen       12 PHOE-ETH          2:59,26    2:55,75  
  6 Venter, Micah D        12 AQSA-ETH          3:08,28    2:57,87  
  7 Nzoyi, Akhona          12 UMSH-ETH          2:55,61    3:01,16  
  8 Ngcobo, Monde G        12 UMSH-ETH          3:02,40    3:04,93  
  9 Govender, Ethan N      12 Beavers-ETH       3:09,48    3:07,79  
 
 Event 107  Boys 13 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Fivaz, Brandon D       13 AZON-ETH          2:33,59    2:29,53  
  2 Primmer, Kevin J       13 NCDST-ILD         2:33,12    2:30,15  
  3 Paulik, Bjorn E        13 SGUL-ETH          2:34,38    2:31,29  
  4 Olivier, Kegan         13 SGUL-ETH          2:35,88    2:32,56  
  5 Paulik, Yovan F        13 SGUL-ETH          2:38,01    2:33,03  
  6 Peters, Spencer C      13 PISC-ETH          2:33,60    2:33,36  
  7 Van Vuuren, Justin B   13 Ladysmith-UTD     2:37,32    2:34,19  
  8 Chetty, Elijah A       13 Beavers-ETH       2:38,75    2:35,36  
  9 Ramoholi, Thapelo R    13 Action Swim-ETH   2:37,80    2:37,07  
 10 Botha, Luc D           13 AZON-ETH          2:43,05    2:44,63  
 11 Maree, Jason           13 AQSA-ETH          2:48,73    2:48,51  
 12 Jaganath, Yashiv       13 OTTO-ETH          2:43,27    2:51,95  
 13 Pillay, Lee            13 BAYV-ETH          2:56,48    2:52,61  
 14 Venter, Caleb B        13 AQSA-ETH          2:55,99    2:53,25  
 15 Perumal, Sidharan      13 Swim Academy-ETH  3:03,41    2:55,66  
 16 Naidoo, Jeryn J        13 Beavers-ETH       3:00,81    2:57,47  
 17 Mvubu, Qinisela C      13 UMSH-ETH          2:56,35    2:59,52  
 -- Naicker, Le-Shae'      13 ACES-ETH          2:43,74         NS  
 
 Event 107  Boys 14 Year Olds 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Hultzer, Kyle K        14 WSTV-ETH          2:31,58    2:23,84  
  2 Carthew, Ricardo C     14 BLUO-UGD          2:29,29    2:24,45  
  3 Govender, Kailen E     14 Beavers-ETH       2:24,94    2:26,72  
  4 Mpofana, Linda         14 UMSH-ETH          2:42,79    2:34,30  
  5 Ebrahim, Ahmad         14 BAYV-ETH          2:30,58    2:37,94  
  6 Zungu, Mbuso B         14 UMSH-ETH          2:48,94    2:51,63  
 
 Event 107  Boys 15 & Over 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Pelser, Matt           15 Trident-ETH       2:20,32    2:16,55  
  2 Strydom, Reece         15 ASA-ILD           2:19,04    2:17,86  
  3 Van Vuuren, Kyle M     15 Ladysmith-UTD     2:27,41    2:25,00  
  4 Hlengwa, Mthobisi M    18 UMSH-ETH          2:24,08    2:25,68  
  5 Moodley, Kalesh        16 BAYV-ETH          2:31,60    2:25,78  
  6 Mellors, David R       16 ASA-ILD           2:27,19    2:25,91  
  7 Mahabeer, Kairav       15 LNDD-ETH          2:34,73    2:28,31  
  8 Xulu, Mhlengi B        15 UMSH-ETH          2:27,25    2:29,34  
  9 Moonsamy, Aldrin       15 Beavers-ETH       2:29,54    2:36,97  
 10 Pillay, Prenolan J     16 BAYV-ETH          2:39,66    2:41,91  
 11 Khawula, Sthembela     16 UMSH-ETH          2:45,14    2:44,61  
 12 Chetty, Reuel          15 BAYV-ETH          2:48,92    2:48,61  
 13 Satywa, Mbulelo        15 UMSH-ETH          2:58,91    2:49,86  
 14 Dlamini, Mncedisi      16 UMSH-ETH          2:50,89    2:50,76  
 15 Xulu, Sphamandla N     15 UMSH-ETH          2:54,94    2:51,89  
 16 Macanda, Mnqobi        19 UMSH-ETH          2:55,42    2:52,93  
 17 Mnguni, Mlungisi S     15 UMSH-ETH          3:03,81    3:02,80