KZN Aquatic-Kings Park Centre - Site License   2018/02/04 - 1:03 PM
  KZN Speedo Level 2 Provincial Champs - 2018/02/02 to 2018/02/04   
 
 Event 109  Boys 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Van Heerden, Aiden J    9 SGUL-ETH          1:55,01    1:47,43  
  2 Vermaak, Ivan           9 Action Swim-ETH   1:52,74    1:48,21  
  3 September, Dominic J   10 PISC-ETH          1:52,44    1:48,56  
  4 Maharaj, Shravan       10 SGUL-ETH          1:45,15    1:50,22  
  5 Wiehman, Jayden         9 SGUL-ETH          1:48,35    1:50,49  
  6 Annandale, George       9 BLUO-UGD          1:46,25    1:51,79  
  7 Mpungose, Art N         9 PISC-ETH          1:52,06    1:52,25  
  8 Faure-Field, Michael    8 SGUL-ETH          1:55,28    1:53,78  
  9 Naidoo, Shiven         10 Beavers-ETH       1:55,34    1:54,13  
 10 Van Heerden, Connor A  10 AZON-ETH          1:54,37    1:55,28  
 11 Gander, Dylan C        10 AQSA-ETH          1:55,26    1:55,58  
 12 Kuboni, Mhlengi        10 UMSH-ETH          1:54,25    1:56,54  
 13 Naidoo, Taresh T       10 SGUL-ETH          2:05,84    2:01,10  
 14 Drew, Dennis R         10 NCDST-ILD         2:37,19    2:25,75  
 -- James, Luke B           9 NCDST-ILD         1:54,59         NS  
 -- Perumal, Jasveran       9 Swim Academy-ETH  1:56,98         NS  
 -- Taylor, Luke H          9 NCDST-ILD         1:49,32         NS  
 
 Event 109  Boys 11 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Gerber, Matthew        11 Ladysmith-UTD     1:41,03    1:40,40  
  2 Shezi, Sanele M        11 UMSH-ETH          1:41,34    1:40,52  
  3 Naidoo, Ethan R        11 WVAQ-ETH          1:46,37    1:41,53  
  4 Fisher, Daniel N       11 BLUO-UGD          1:42,62    1:43,13  
  5 Gouws, MacKenzie       11 USH-UHD           1:49,53    1:45,25  
  6 Moodley, Kivesh        11 BAYV-ETH          1:45,77    1:46,08  
  7 Venter, Benjamin E     11 AQSA-ETH          1:54,12    1:48,96  
  8 Strydom, Rogan         11 ASA-ILD           1:49,95    1:49,43  
  9 Broadhurst, Cade I     11 Action Swim-ETH   1:51,18    1:49,72  
 10 Govender, Kaylan       11 SGUL-ETH          1:46,35    1:52,81  
 11 Mkhwanazi, Usanda M    11 UMSH-ETH          1:45,96    1:52,86  
 12 De Jager, Adrian       11 SGUL-ETH          1:54,64    1:54,54  
 13 De Jager, Jeandre      11 SGUL-ETH          2:02,59    2:00,33  
 14 Reddy, Keshav          11 BAYV-ETH          1:55,01    2:03,29  
 -- Magwaza, Okuhle S      11 TMAC-ETH          2:05,70         DQ  
 
 Event 109  Boys 12 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Godwin, Thomas E       12 KLOO-ETH          1:40,02    1:34,16  
  2 Govender, Kale         12 Beavers-ETH       1:38,56    1:42,37  
  3 Ngcobo, Monde G        12 UMSH-ETH          1:41,94    1:44,06  
  4 Venter, Micah D        12 AQSA-ETH          1:48,16    1:44,34  
  5 Jacobs, Pieter D       12 AZON-ETH          1:48,52    1:45,94  
  6 Msomi, Thabang         12 UMSH-ETH          1:45,50    1:48,07  
  7 Dlamini, Mthobisi P    12 UMSH-ETH          1:47,00    1:48,33  
  8 Naicker, Reyasen       12 PHOE-ETH          1:50,12    1:50,32  
  9 Nzoyi, Akhona          12 UMSH-ETH          1:45,88    1:52,68  
 10 Govender, Ethan N      12 Beavers-ETH       2:12,36    1:55,55  
 -- Rolfe, Jethro          12 BLUO-UGD          1:33,76         DQ  
 
 Event 109  Boys 13 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Ramoholi, Thapelo R    13 Action Swim-ETH   1:30,54    1:26,22  
  2 Chetty, Elijah A       13 Beavers-ETH       1:28,15    1:29,64  
  3 Jaganath, Yashiv       13 OTTO-ETH          1:34,41    1:40,17  
  4 Mvubu, Qinisela C      13 UMSH-ETH          1:43,18    1:41,09  
  5 Paulik, Bjorn E        13 SGUL-ETH          1:41,39    1:41,47  
  6 Maree, Jason           13 AQSA-ETH          1:38,86    1:41,52  
  7 Paulik, Yovan F        13 SGUL-ETH          1:46,60    1:45,28  
  8 Perumal, Sidharan      13 Swim Academy-ETH  1:43,50    1:46,62  
  9 Pillay, Lee            13 BAYV-ETH          1:42,22    1:47,06  
 10 Naidoo, Jeryn J        13 Beavers-ETH       1:54,27    1:50,07  
 
 Event 109  Boys 14 Year Olds 100 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Bruce, Liam            14 Beavers-ETH       1:25,87    1:26,56  
  2 Hultzer, Kyle K        14 WSTV-ETH          1:27,22    1:26,76  
  3 Achmad, Luke D         14 Action Swim-ETH   1:32,05    1:27,89  
  4 Carthew, Ricardo C     14 BLUO-UGD          1:28,80    1:28,82  
  5 Pillay, Camryn C       14 Swim Academy-ETH  1:31,50    1:29,37  
  6 Ebrahim, Ahmad         14 BAYV-ETH          1:28,44    1:29,75  
  7 Mpofana, Linda         14 UMSH-ETH          1:32,47    1:32,13  
  8 Zungu, Mbuso B         14 UMSH-ETH          1:40,85    1:40,22  
 
 Event 109  Boys 15 & Over 100 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Strydom, Reece         15 ASA-ILD           1:22,00    1:24,49  
  2 Hlengwa, Mthobisi M    18 UMSH-ETH          1:21,70    1:25,68  
  3 Khawula, Sthembela     16 UMSH-ETH          1:26,32    1:25,83  
  4 Xulu, Mhlengi B        15 UMSH-ETH          1:24,45    1:28,20  
  5 Dlamini, Mncedisi      16 UMSH-ETH          1:26,77    1:28,43  
  6 Pillay, Prenolan J     16 BAYV-ETH          1:36,11    1:35,52  
  7 Mnguni, Mlungisi S     15 UMSH-ETH          1:40,59    1:38,46  
  8 Macanda, Mnqobi        19 UMSH-ETH          1:35,08    1:39,63  
  9 Xulu, Sphamandla N     15 UMSH-ETH          1:39,21    1:39,79  
 10 Satywa, Mbulelo        15 UMSH-ETH          1:42,97    1:42,89  
 11 Gungabir, Dilkash      16 BAYV-ETH          1:44,32    1:43,56  
 12 Mahabeer, Kairav       15 LNDD-ETH          1:45,47    1:44,73