KZN Aquatic-Kings Park Centre - Site License   2018/02/04 - 1:03 PM
  KZN Speedo Level 2 Provincial Champs - 2018/02/02 to 2018/02/04   
 
 Event 117  Boys 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Bowen, Jack            10 Action Swim-ETH     36,86      34,67  
  2 Mpungose, Art N         9 PISC-ETH            35,65      34,74  
  3 Wiehman, Jayden         9 SGUL-ETH            36,39      36,12  
  4 Gander, Dylan C        10 AQSA-ETH            36,82      36,25  
  5 Kuboni, Mhlengi        10 UMSH-ETH            40,13      37,72  
  6 September, Dominic J   10 PISC-ETH            38,95      38,12  
  7 Faure-Field, Michael    8 SGUL-ETH            39,61      38,17  
  8 Van Heerden, Connor A  10 AZON-ETH            38,82      38,48  
  9 Naidoo, Shiven         10 Beavers-ETH         40,33      38,78  
 10 Annandale, George       9 BLUO-UGD            39,07      38,84  
 11 Naidoo, Taresh T       10 SGUL-ETH            41,59      39,16  
 12 Vermaak, Ivan           9 Action Swim-ETH     39,12      39,62  
 13 Grobler, Jordan G      10 BLUO-UGD            39,62      40,12  
 14 Nel, Juan               8 WSTV-ETH            40,39      40,54  
 15 Drew, Dennis R         10 NCDST-ILD           44,29      42,47  
 16 Van Heerden, Aiden J    9 SGUL-ETH            42,74      42,86  
 -- Steward, Jagger R       9 NCDST-ILD           36,65         NS  
 -- Canning, Matt P         9 SGUL-ETH            38,40         NS  
 -- Perumal, Jasveran       9 Swim Academy-ETH    41,80         NS  
 -- James, Luke B           9 NCDST-ILD           37,68         NS  
 
 Event 117  Boys 11 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Gouws, MacKenzie       11 USH-UHD             35,09      34,43  
  2 Naidoo, Ethan R        11 WVAQ-ETH            35,46      34,56  
  3 Allan, Joshua C        11 AZON-ETH            36,50      36,18  
  4 Moodley, Kivesh        11 BAYV-ETH            37,36      36,30  
  5 Broadhurst, Cade I     11 Action Swim-ETH     39,41      36,87  
  6 Gerber, Matthew        11 Ladysmith-UTD       35,21      37,58  
  7 Ragbir, Yadav          11 Penguins-UMD        37,71      37,76  
  8 Fisher, Daniel N       11 BLUO-UGD            35,83      37,88  
  9 Venter, Benjamin E     11 AQSA-ETH            43,82      38,79  
 10 Govender, Kaylan       11 SGUL-ETH            38,40      39,06  
 11 Reddy, Keshav          11 BAYV-ETH            39,48      39,78  
 12 Shezi, Sanele M        11 UMSH-ETH            40,25      40,46  
 13 De Jager, Adrian       11 SGUL-ETH            40,11      40,64  
 14 De Jager, Jeandre      11 SGUL-ETH            42,37      40,84  
 15 Magwaza, Okuhle S      11 TMAC-ETH            40,75      41,95  
 -- Mkhwanazi, Usanda M    11 UMSH-ETH            40,61         NS  
 
 Event 117  Boys 12 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Rolfe, Jethro          12 BLUO-UGD            33,26      33,57  
  2 Msomi, Thabang         12 UMSH-ETH            36,72      34,97  
  3 Dlamini, Mthobisi P    12 UMSH-ETH            35,09      35,29  
  4 Ngcobo, Monde G        12 UMSH-ETH            35,25      36,84  
  5 Venter, Micah D        12 AQSA-ETH            38,40      37,10  
  6 Nzoyi, Akhona          12 UMSH-ETH            39,01      37,92  
 
 Event 117  Boys 13 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Chetty, Elijah A       13 Beavers-ETH         29,32      28,68  
  2 Fivaz, Brandon D       13 AZON-ETH            30,09      29,87  
  3 Paulik, Yovan F        13 SGUL-ETH            30,95      30,06  
  4 Peters, Spencer C      13 PISC-ETH            38,58      30,23  
  5 Ramoholi, Thapelo R    13 Action Swim-ETH     31,27      30,34  
  6 Primmer, Kevin J       13 NCDST-ILD           30,94      30,57  
  7 Paulik, Bjorn E        13 SGUL-ETH            31,34      31,18  
  8 Olivier, Kegan         13 SGUL-ETH            31,94      32,04  
  9 Van Vuuren, Justin B   13 Ladysmith-UTD       33,56      32,51  
 10 Perumal, Sidharan      13 Swim Academy-ETH    34,72      32,95  
 11 Maree, Jason           13 AQSA-ETH            33,22      32,96  
 12 Botha, Luc D           13 AZON-ETH            33,02      33,32  
 13 Venter, Caleb B        13 AQSA-ETH            35,40      34,52  
 14 Mvubu, Qinisela C      13 UMSH-ETH            35,20      34,68  
 15 Jaganath, Yashiv       13 OTTO-ETH            33,89      34,91  
 16 Pillay, Lee            13 BAYV-ETH            35,80      35,56  
 17 Naidoo, Jeryn J        13 Beavers-ETH         37,36      37,20  
 -- Naicker, Le-Shae'      13 ACES-ETH            34,55         NS  
 
 Event 117  Boys 14 Year Olds 50 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Govender, Kailen E     14 Beavers-ETH         29,26      28,51  
  2 Bruce, Liam            14 Beavers-ETH         30,23      29,97  
  3 Hultzer, Kyle K        14 WSTV-ETH            31,63      30,67  
  4 Ebrahim, Ahmad         14 BAYV-ETH            31,18      31,12  
  5 Mpofana, Linda         14 UMSH-ETH            35,27      32,99  
  6 Zungu, Mbuso B         14 UMSH-ETH            33,91      33,04  
  7 Achmad, Luke D         14 Action Swim-ETH     32,92      33,20  
 
 Event 117  Boys 15 & Over 50 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Mahabeer, Kairav       15 LNDD-ETH            28,23      27,75  
  2 Johnstone, Christophe  15 Action Swim-ETH     27,92      27,86  
  3 Drew, Daniel R         15 NCDST-ILD           29,28      28,21  
  4 Hlengwa, Mthobisi M    18 UMSH-ETH            28,68      28,41  
  5 Xulu, Mhlengi B        15 UMSH-ETH            28,79      28,53  
  6 Moodley, Kalesh        16 BAYV-ETH            29,18      28,96  
  7 Van Vuuren, Kyle M     15 Ladysmith-UTD       29,55      30,24  
  8 Chetty, Reuel          15 BAYV-ETH            30,86      31,60  
  9 Gungabir, Dilkash      16 BAYV-ETH            32,74      32,48  
 10 Dlamini, Mncedisi      16 UMSH-ETH            31,46      32,81  
 11 Pillay, Prenolan J     16 BAYV-ETH            33,21      32,88  
 12 Mnguni, Mlungisi S     15 UMSH-ETH            34,02      33,50  
 13 Khawula, Sthembela     16 UMSH-ETH            33,00      33,76  
 14 Satywa, Mbulelo        15 UMSH-ETH            36,63      34,61  
 15 Xulu, Sphamandla N     15 UMSH-ETH            35,79      34,91