KZN Aquatic-Kings Park Centre - Site License   2017/08/07 - 4:19 PM
                 eThekwini Age Group 4 - 2017/07/29                 
 
 Event 8  Boys 11 & Under 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Vorbeck, Enrico R      11 SGUL-ETH          2:36,53    2:34,04  
  2 Reynard, Keyontae L    11 SGUL-ETH          2:34,52    2:42,77  
  3 Stanley, Calvin L      11 ACES-ETH          2:49,28    2:46,04  
  4 Beyleveldt, Jared R    11 SGUL-ETH               NT    2:46,92  
  5 Mulol, Daniel          11 Trident-ETH            NT    2:47,48  
  6 Angel, Damien A        11 Action Swim-ETH   2:48,92    2:48,34  
  7 Loom, Bryce P          11 TSSC-ETH          2:47,26    2:49,76  
  8 Allen, Matthew M       11 ACES-ETH          2:49,48    2:50,80  
  9 Dlamini, Mthobisi P    11 UMSH-ETH          2:56,37    2:52,35  
 10 Naidoo, Dhruv          11 OTTO-ETH          2:54,85    2:55,47  
 11 Gibson, Sean            9 Action Swim-ETH   3:07,79    2:58,42  
 12 Maree, Matthew         11 AQSA-ETH          3:13,42    3:02,85  
 13 Botha, Matthew         10 SGUL-ETH          3:08,45    3:03,84  
 14 Law, Noah D            11 AZON-ETH               NT    3:06,13  
 15 Msomi, Thabang         11 UMSH-ETH          3:16,90    3:06,58  
 16 Venter, Micah D        11 AQSA-ETH               NT    3:08,28  
 17 Govender, Sivash       11 PHOE-ETH          3:15,95    3:08,48  
 18 Kinsey, Callyn L       11 SGUL-ETH          2:53,28    3:08,65  
 19 Moodley, Kivesh        11 BAYV-ETH          3:21,57    3:08,89  
 20 Bekker, Bjorn           9 KLOO-ETH          3:05,97    3:09,03  
 21 de Kock, Alex H         9 WSTV-ETH               NT    3:10,95  
 22 Govender, Kaylan       11 PHOE-ETH          3:02,69    3:11,08  
 23 Ramlukan, Leighton S   11 WSTV-ETH          3:07,56    3:11,50  
 24 Pearson, Kalan S       10 Action Swim-ETH        NT    3:12,38  
 25 Ntaka, Siyanda L        8 UMSH-ETH          3:17,84    3:13,21  
 26 Haswell, Luke D        11 Action Swim-ETH        NT    3:15,40  
 27 Reddy, Keshav          11 BAYV-ETH          3:24,20    3:15,86  
 28 Gander, Dylan C         9 AQSA-ETH               NT    3:19,03  
 29 Faure-Field, Michael    8 SGUL-ETH          3:33,10    3:20,32  
 30 Nel, Juan               7 WSTV-ETH               NT    3:31,37  
 31 Perumal, Jasveran       9 Swim Academy-ETH  4:08,85    4:20,61  
 
 Event 8  Boys 12-13 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Kinsey, Conner B       13 SGUL-ETH          2:13,98    2:20,64  
  2 Lea, Myles D           13 WSTV-ETH          2:25,13    2:22,75  
  3 Gibson, Nathen         13 Action Swim-ETH   2:23,45    2:23,50  
  4 Beukes, Xavier T       13 WVAQ-ETH          2:24,61    2:24,84  
  5 De Kock, Lance S       13 WSTV-ETH          2:31,22    2:27,90  
  6 Kyd, Tristan J         12 PISC-ETH          2:25,29    2:32,04  
  7 Muller, Kristian G     12 SGUL-ETH          2:40,03    2:32,57  
  8 Van der Linde, Sven C  12 ASA-ILD           2:33,33    2:32,67  
  9 Carson, Connor A       13 Trident-ETH       2:37,49    2:34,01  
 10 Ebrahim, Ahmad         13 BAYV-ETH          2:41,62    2:36,61  
 11 Haswell, Joshua D      13 Action Swim-ETH        NT    2:36,73  
 12 Hultzer, Kyle K        13 WSTV-ETH          2:31,52    2:37,15  
 13 Botha, Josh            13 SGUL-ETH          2:38,13    2:37,22  
 14 Maharaj, Yasheer       13 BAYV-ETH          2:44,29    2:37,64  
 15 Tarr, Aaron            13 NCDST-ILD         2:51,11    2:37,83  
 16 Campbell, Ethan        12 WSTV-ETH          2:41,48    2:38,59  
 17 Chetty, Elijah A       13 Beavers-ETH       2:47,69    2:38,75  
 18 Govender, Kailen E     13 Beavers-ETH       2:42,88    2:39,54  
 19 Paulik, Bjorn E        13 SGUL-ETH          2:43,51    2:40,17  
 20 Nhlangulela, Mfanafut  13 UMSH-ETH          2:40,17    2:42,45  
 21 Pillay, Camryn C       13 Swim Academy-ETH  2:44,49    2:42,94  
 22 Paulik, Yovan F        13 SGUL-ETH          2:48,05    2:43,07  
 23 Cele, Cebo             13 UMSH-ETH          2:41,96    2:43,18  
 24 Cartwright, Andrew G   12 TSSC-ETH          2:52,00    2:45,85  
 25 Crocker, Josh G        12 Action Swim-ETH   2:48,25    2:46,01  
 26 Kirkland, Joshua D     13 SGUL-ETH          2:43,41    2:46,33  
 27 Zungu, Mbuso B         13 UMSH-ETH          2:58,86    2:48,94  
 28 Watkins, Jared S       12 WSTV-ETH               NT    2:51,56  
 29 Mc Carthy, Taegen J    12 Beavers-ETH       2:54,73    2:51,57  
 30 Jaganath, Yashiv       13 OTTO-ETH          2:53,35    2:52,31  
 31 Maree, Jason           12 AQSA-ETH          3:06,64    2:57,30  
 32 Pillay, Lee            13 BAYV-ETH          2:53,51    2:57,33  
 33 Reddhi, Trevin         12 Action Swim-ETH   3:16,64    2:58,86  
 34 Naicker, Reyasen       12 PHOE-ETH          3:14,15    2:59,26  
 35 Venter, Caleb B        13 AQSA-ETH               NT    3:01,43  
 36 Govender, Kale         12 Beavers-ETH            NT    3:04,34  
 37 Ngcobo, Monde G        12 UMSH-ETH          3:22,39    3:11,35  
 38 Mohanlal, Yash         12 OTTO-ETH          3:32,06    3:14,13  
 39 Mvubu, Qinisela C      12 UMSH-ETH          3:26,35    3:19,33  
 40 Perumal, Sidharan      12 Swim Academy-ETH  3:08,56    3:21,65  
 -- Govender, Craydon C    13 Swim Academy-ETH  2:23,94         NS  
 
 Event 8  Boys 14-15 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Bosch, Matthew         15 SGUL-ETH          1:55,80    1:56,71  
  2 Duckham, Michael P     15 WSTV-ETH          2:00,14    2:02,40  
  3 Pereira, Luke J        15 SGUL-ETH          2:08,98    2:09,06  
  4 McAllister, Cameron C  15 SGUL-ETH          2:11,30    2:10,40  
  5 Bodlall, Jivall        15 ASA-ILD           2:12,06    2:16,26  
  6 Smith, Mathew T        15 WSTV-ETH          2:23,91    2:19,53  
  7 Pelser, Matt           14 Trident-ETH       2:20,03    2:20,32  
  8 Joubert, Gary L        15 Penguins-UMD      2:21,52    2:22,09  
  9 Vlassides, Alexi J     15 SGUL-ETH          2:16,46    2:22,61  
 10 Myburgh, JP P          15 WSTV-ETH               NT    2:25,08  
 11 Muller, Kevin D        15 Action Swim-ETH   2:18,70    2:28,05  
 12 Naidoo, Khairiv        14 OTTO-ETH          2:34,14    2:32,33  
 13 Moodley, Kalesh        15 BAYV-ETH          2:32,06    2:32,62  
 14 Xulu, Mhlengi B        15 UMSH-ETH          2:32,12    2:32,93  
 15 Barker, Cameron D      14 Penguins-UMD      2:29,01    2:34,59  
 16 Blignaut, Jason        14 SGUL-ETH          2:36,98    2:35,50  
 17 Mahabeer, Kairav       15 LNDD-ETH          2:41,20    2:39,74  
 18 Pillay, Prenolan J     15 BAYV-ETH          2:42,37    2:44,26  
 19 Shezi, Luthando T      15 UMSH-ETH          2:48,72    2:46,66  
 20 Khawula, Sthembela     15 UMSH-ETH               NT    2:50,87  
 21 Mnguni, Mlungisi S     15 UMSH-ETH          3:04,93    3:05,59  
 22 Satywa, Mbulelo        14 UMSH-ETH          3:21,83    3:07,82  
 -- Perumal, Seyuran       15 Swim Academy-ETH  2:09,87         NS  
 
 Event 8  Boys 16 & Over 200 LC Meter Freestyle
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Erwee, Luke            16 Action Swim-ETH   1:55,72    1:56,97  
  2 Gower-Winter, Rance    17 SGUL-ETH          1:55,41    1:58,34  
  3 Musgrave, Bailey G     19 SGUL-ETH          1:56,57    1:59,29  
  4 Nortje, Dante          16 Swim Academy-ETH  1:59,94    2:00,46  
  5 Matthysen, Evan L      18 WSTV-ETH          2:05,25    2:03,37  
  6 Bromfield, Michael V   16 WSTV-ETH          2:03,73    2:07,35  
  7 Burgess, Andrew J      16 ACES-ETH          2:09,16    2:07,43  
  8 Manning, Brett R       17 AZON-ETH          2:08,31    2:08,74  
  9 Gultig, Joshua O       16 Swim Academy-ETH  2:10,86    2:09,86  
 10 Ferrer Vilela, Maglon  18 SGUL-ETH          2:15,57    2:14,82  
 11 Jaganath, Uveer        16 SGUL-ETH          2:12,96    2:16,75  
 12 Hlengwa, Mthobisi M    18 UMSH-ETH          2:22,72    2:24,08  
 13 Brijlal, Akhir J       17 LNDD-ETH          2:14,53    2:26,21  
 14 Murugan, Dredin J      16 BAYV-ETH          2:20,95    2:29,23  
 15 Moodley, Thrishen      16 BAYV-ETH          2:39,35    2:41,05  
 16 Shezi, Sandile         20 PISC-ETH          2:44,34    2:42,52  
 17 Mhlanga, Zimele P      24 UMSH-ETH          2:51,27    2:49,06  
 18 Dlamini, Mncedisi      16 UMSH-ETH          3:02,25    2:58,58  
 -- McGrath, Rourke A      16 Swim Academy-ETH  2:11,92         NS  
 -- Khandeparkar, Vedant   17 SGUL-ETH          2:01,63         NS