KZN Aquatic-Kings Park Centre - Site License   2018/10/28 - 4:12 AM
              eThekwini Age Group Gala 8 - 2018/10/27               
 
 Event 103  Boys 11 & Under 50 LC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Mpungose, Art N        10 SGUL-ET             35,87      36,21  
  2 James, Luke B          10 NCDST-ET            38,02      37,35  
  3 Ntaka, Siyanda L       10 UMSH-ET             36,95      37,47  
  4 Cleator, Clayton J     11 NWA-IL              38,83      37,85  
  5 Zungu, Bongumusa M     11 UMSH-ET             39,97      37,92  
  6 Nel, Juan               9 WSTV-ET             37,55      38,24  
  7 Gibson, Sean           11 Action Swim-ET      36,12      38,25  
  8 Borrageiro, Jake T     10 SGUL-ET             38,91      39,45  
  9 Sutcliffe, Ayrton K    11 WSTV-ET             40,75      40,36  
 10 Ally, Akbar L          11 Action Swim-ET         NT      40,37  
 11 Forrest, Kai A         10 NCDST-ET            41,59      40,41  
 12 Lepront, Luc J         11 SGUL-ET             41,36      42,64  
 13 Denekamp, Jason G      10 ASA-IL              44,44      42,65  
 14 Memela, Lungelo S      11 UMSH-ET             44,77      44,49  
 15 Mkhwanazi, Usanda M    11 UMSH-ET             41,16      46,38  
 16 Moonsamy, Noah D       11 Beavers-ET          49,35      46,92  
 17 Richard, Brayden M      8 SGUL-ET             47,07      48,03  
 18 Msomi, Khanyisa        10 TMAC-ET             48,16      48,30  
 19 Xiao, Roger            10 SGUL-ET             52,58      48,43  
 20 Hoskins, Tylan L       11 OTSC-ET             47,20      48,74  
 21 Naicker, Cayden N      11 Action Swim-ET      52,32      56,00  
 22 Surtee, Muhammed H     11 BAYV-ET           1:01,11      56,92  
 23 Achari, Tristan L       9 Beavers-ET          47,51      57,62  
 24 Andersson, Bryce        8 AQSA-ET                NT    1:02,52  
 -- Van Heerden, Aiden J   10 SGUL-ET             48,59         DQ  
 
 Event 103  Boys 12-13 50 LC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Ally, Azhar            13 Action Swim-ET      31,12      31,77  
  2 Watkins, Jared S       13 WSTV-ET             32,47      31,87  
  3 Rankin, Jack K         12 ASA-IL              36,49      32,00  
  4 Raynard, Keyontae L    13 SGUL-ET             33,19      33,11  
  5 Allen, Matthew M       12 ACES-ET             34,41      34,03  
  6 Ramlukan, Leighton S   13 WSTV-ET             34,98      35,25  
  7 Hoarau, Jonathan R     12 Action Swim-ET      35,37      35,35  
  8 Ngcobo, Monde G        13 UMSH-ET             35,37      36,03  
  9 Angel, Damien A        12 Action Swim-ET      36,29      36,26  
 10 Engelbrecht, Zander Z  12 SGUL-ET             35,61      36,72  
 11 Stanley, Calvin L      12 ACES-ET             36,66      37,05  
 12 Davison, Blake         12 SGUL-ET             38,81      37,91  
 13 Msomi, Nhlaka A        13 UMSH-ET             36,94      38,57  
 14 Hunt, Matthew P        12 SGUL-ET             38,27      39,02  
 15 Nzoyi, Akhona          12 UMSH-ET             38,58      39,54  
 16 Msomi, Thabang         13 UMSH-ET             39,41      40,26  
 17 Govender, Dhilan       12 PHOE-ET             39,14      40,71  
 18 Desvaux de Marigny, S  12 NCDST-ET               NT      42,04  
 19 Maistry, Tyler O       12 WVAQ-ET             42,34      42,97  
 20 Reinecke, Matthew J    12 KLOO-ET             44,41      44,20  
 21 Govender, Sivash       12 SGUL-ET             41,44      44,38  
 22 Thorpe, Jarrod A       12 SGUL-ET             43,26      46,23  
 23 Botha, Matthew         12 SGUL-ET             52,10      48,70  
 24 Zwane, Sphamandla      13 TMAC-ET                NT      58,30  
 -- Pretorius, Ethan       12 SGUL-ET             38,13         NS  
 -- Shabalala, Swazi       12 TMAC-ET             51,45         NS  
 
 Event 103  Boys 14-15 50 LC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Mayer, Chad J          15 AZON-ET             26,40      27,32  
  2 Holmes, Blake S        14 WSTV-ET             27,97      28,35  
  3 Gibson, Nathen         15 Action Swim-ET      29,62      29,83  
  4 Beukes, Xavier T       14 PISC-ET             31,61      29,94  
  5 Haswell, Joshua D      14 Action Swim-ET      31,83      30,98  
  6 Bernon, Jared L        15 SGUL-ET             31,93      31,23  
  7 Seagreen, Steven P     14 Action Swim-ET      30,22      31,31  
  8 Balfour, Joshua D      14 WSTV-ET             32,26      31,69  
  9 Fivaz, Brandon D       14 AZON-ET             31,93      32,08  
 10 Zungu, Mbuso B         14 UMSH-ET             32,49      32,16  
 11 Maharaj, Yasheer       14 BAYV-ET             31,40      32,23  
 12 Chetty, Elijah A       14 Beavers-ET          33,16      32,62  
 13 Cele, Cebo             14 UMSH-ET             34,30      34,29  
 14 Mpofana, Linda         15 UMSH-ET             35,67      34,94  
 15 Botha, Josh            14 SGUL-ET             37,72      35,98  
 16 Ramadu, Aaron W        14 Action Swim-ET      39,34      37,85  
 17 Engelbrecht, Daemien   15 SGUL-ET             36,55      38,59  
 18 Satywa, Mbulelo        15 UMSH-ET             37,57      39,55  
 19 Mvubu, Qinisela C      14 UMSH-ET             38,49      41,56  
 20 Mohoto, Thulani S      15 TMAC-ET                NT      44,94  
 21 Ngwamsana, Lindo       14 UMSH-ET             44,25      45,38  
 22 Celotti, Caleb M       15 SGUL-ET                NT      45,94  
 -- Swart, Mitchell J      15 WSTV-ET             30,94         DQ  
 -- Duma, Mvelo M          14 UMSH-ET             44,45         NS  
 
 Event 103  Boys 16 & Over 50 LC Meter Butterfly
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Ronaldson, Daniel O    21 SGUL-ET             24,68      25,45  
  2 Irvine, Jethro C       17 AZON-ET             26,92      26,64  
  3 Cordeiro, Tiago R      18 SGUL-ET             26,78      27,30  
  4 Raju, Karan K          18 SGUL-ET             26,92      27,63  
  5 Xulu, Mhlengi B        16 UMSH-ET             30,66      30,21  
  6 Dlamini, Mncedisi      17 UMSH-ET             36,14      35,44  
  7 Shezi, Sandile         21 PISC-ET                NT      37,59  
  8 Vurthan, Preolin       16 BAYV-ET             38,03      40,39