KZN Aquatic-Kings Park Centre - Site License   2018/06/22 - 2:19 PM
              eThekwini Age Group Gala 3 - 2018/06/16               
 
 Event 208  Boys 11 & Under 200 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Shezi, Sanele M        11 UMSH-ETH          3:28,82    3:28,29  
  2 Naidoo, Thiren         11 BAYV-ETH          3:37,05    3:37,61  
  3 Scully, Max M          11 AZON-ETH          3:34,98    3:41,31  
  4 Mkhwanazi, Usanda M    11 UMSH-ETH          3:44,36    3:42,33  
  5 Lepront, Luc J         11 SGUL-ETH          3:47,21    3:45,54  
  6 September, Dominic J   10 PISC-ETH          3:50,40    3:47,26  
  7 Naidoo, Ethan R        11 WVAQ-ETH          3:39,82    3:52,04  
  8 Mpungose, Art N         9 SGUL-ETH          4:00,26    3:55,09  
  9 Kuboni, Mhlengi        11 UMSH-ETH          3:51,23    3:55,13  
 10 Naidoo, Shiven         10 Beavers-ETH       3:57,03    3:56,34  
 11 Govender, Priyan D     10 Beavers-ETH       4:03,11    4:00,13  
 12 Walker, Daniel J       11 AZON-ETH          3:51,89    4:03,75  
 13 Broadhurst, Cade I     11 Action Swim-ETH        NT    4:10,35  
 14 Kelso, Rhys I          10 SGUL-ETH               NT    4:11,51  
 15 Memela, Lungelo S      11 UMSH-ETH               NT    4:13,26  
 16 Dlangisa, Njabulo       8 UMSH-ETH               NT    4:15,40  
 17 Mazibuko, Ata Z        10 SGUL-ETH               NT    4:17,56  
 18 Reddy, Kamran R        10 Beavers-ETH       4:11,36    4:25,88  
 19 Bowen, Jack            11 Action Swim-ETH        NT    4:26,91  
 20 Govender, Kaamran T     9 BAYV-ETH          4:22,20    4:27,60  
 21 Reddy, Arien B          8 Beavers-ETH       4:42,78    4:40,79  
 22 Brummer, Eron A        10 Beavers-ETH            NT    5:17,86  
 -- Govender, Seth E       10 WVAQ-ETH          4:36,34         DQ  
 -- Perumal, Jasveran      10 Swim Academy-ETH       NT         DQ  
 -- Maistry, Tyler O       11 WVAQ-ETH          3:59,71         DQ  
 -- Chapman, Ethan M       10 SGUL-ETH               NT         NS  
 
 Event 208  Boys 12-13 200 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Paterson, Ross C       13 Action Swim-ETH   2:49,17    2:55,96  
  2 Nkunzi, Awande         12 SGUL-ETH          2:59,21    3:02,91  
  3 Reddhi, Trevin         13 Action Swim-ETH   3:05,60    3:03,47  
  4 Spence, Jamie L        12 Action Swim-ETH   3:05,45    3:05,56  
  5 Smithers, Lukas N      12 AZON-ETH          2:59,11    3:09,10  
  6 Visser, Brendan        12 Action Swim-ETH        NT    3:18,25  
  7 Govender, Sivash       12 SGUL-ETH          3:21,27    3:24,18  
  8 Vorbeck, Enrico R      12 SGUL-ETH          3:13,86    3:24,49  
  9 Mbili, Wandile         13 UMSH-ETH          3:30,50    3:24,77  
 10 Ngcobo, Monde G        12 UMSH-ETH          3:35,58    3:30,27  
 11 Perumal, Sidharan      13 Swim Academy-ETH  3:37,10    3:33,66  
 12 Nzoyi, Akhona          12 UMSH-ETH          3:31,48    3:35,00  
 13 Msomi, Nhlaka A        13 UMSH-ETH          3:46,96    3:35,88  
 14 Moodley, Kivesh        12 BAYV-ETH          3:51,32    3:41,55  
 15 Msomi, Thabang         12 UMSH-ETH          3:42,01    3:41,87  
 16 Govender, Kaylan       12 SGUL-ETH          3:49,66    3:42,76  
 17 Dylan, Dominique T     12 BAYV-ETH          4:19,75    3:43,53  
 18 Mc Carthy, Taegen J    13 Beavers-ETH            NT    3:44,77  
 19 Reynard, Keyontae L    12 SGUL-ETH          3:32,55    3:46,20  
 20 Jabour, Branson A      12 Swim Academy-ETH       NT    3:50,11  
 21 Thorpe, Jarrod A       12 SGUL-ETH               NT    3:55,92  
 22 Wiggill, Geoffrey S    12 SGUL-ETH          4:07,87    3:58,12  
 23 Naidoo, Dhruv          12 OTTO-ETH          3:43,93    4:00,45  
 24 Ngwamsana, Lindo       13 UMSH-ETH          4:07,57    4:06,80  
 25 Zungu, Wandile A       13 UMSH-ETH               NT    4:09,02  
 26 De Jager, Jeandre      12 SGUL-ETH          4:15,35    4:26,31  
 -- De Jager, Adrian       12 SGUL-ETH          3:59,07         DQ  
 -- Muller, Kristian G     13 NCDST-ILD         2:59,08         NS  
 
 Event 208  Men 14-15 200 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Aromin, Ozzy L         14 Action Swim-ETH   2:33,94    2:38,32  
  2 Brooks, Guy C          15 Action Swim-ETH   2:41,68    2:40,40  
  3 Brijlal, Ian N         15 Action Swim-ETH   2:45,19    2:44,08  
  4 Buck, Connor R         15 Action Swim-ETH   2:45,49    2:45,31  
  5 Ashley, Joshua         15 Action Swim-ETH   2:41,86    2:50,77  
  6 Geldenhuys, Kelly J    14 SGUL-ETH          2:58,92    2:56,05  
  7 Maharaj, Yasheer       14 BAYV-ETH          2:52,20    2:57,50  
  8 Achmad, Luke D         14 Action Swim-ETH   3:06,06    3:06,89  
  9 Mpofana, Linda         15 UMSH-ETH          3:06,44    3:08,39  
 10 Nhlangulela, Mfanafut  14 UMSH-ETH          3:07,04    3:08,61  
 11 Seagreen, Steven P     14 Action Swim-ETH        NT    3:11,72  
 12 Naidoo, Khairiv        15 OTTO-ETH          3:11,59    3:19,10  
 13 Pillay, Camryn C       14 Swim Academy-ETH       NT    3:22,29  
 14 Mtimba, Caleb C        14 VAC-ETH           3:55,02    3:26,35  
 15 Ebrahim, Ahmad         14 BAYV-ETH          3:18,19    3:39,73  
 16 Vurthan, Preolin       15 BAYV-ETH          3:43,14    3:40,10  
 17 Naidu, Sashlyn         15 BAYV-ETH          3:50,00    3:41,95  
 18 Chetty, Reuel          15 BAYV-ETH          3:48,26    3:45,24  
 -- Duma, Mvelo M          14 UMSH-ETH          4:08,21         DQ  
 -- Kleyn, Nathan M        14 SGUL-ETH          2:58,39         NS  
 -- Hlongwane, Othi N      14 UMSH-ETH               NT         NS  
 
 Event 208  Men 16 & Over 200 LC Meter Breaststroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Musgrave, Bailey G     20 SGUL-ETH          2:16,98    2:28,05  
  2 Nortje, Dante          17 Swim Academy-ETH  2:36,32    2:35,64  
  3 Bridger, Jon           17 SGUL-ETH          2:30,44    2:36,24  
  4 Du Toit, Tevin         21 Action Swim-ETH        NT    2:37,43  
  5 Bedderson, Matthew R   18 SGUL-ETH          2:30,28    2:42,44  
  6 Jacoby, Aaron          18 Beavers-ETH       2:39,03    2:42,47  
  7 McGlynn, Michael B     18 Action Swim-ETH        NT    2:49,05  
  8 Gultig, Joshua O       17 Action Swim-ETH        NT    2:55,93  
  9 Dlamini, Mncedisi      17 UMSH-ETH          3:11,11    3:13,69  
 10 Pillay, Prenolan J     16 BAYV-ETH          3:49,98    3:28,26  
 -- Mahabeer, Kairav       16 LNDD-ETH               NT         NS  
 -- Perumal, Seyuran       16 Swim Academy-ETH  2:54,22         NS