KZN Aquatic-Kings Park Centre - Site License   2018/06/22 - 2:19 PM
              eThekwini Age Group Gala 3 - 2018/06/16               
 
 Event 210  Boys 11 & Under 100 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Paton, Joshua E        11 AZON-ETH          1:18,81    1:23,30  
  2 Harvey, Cameron J      11 AZON-ETH          1:29,67    1:29,65  
  3 September, Dominic J   10 PISC-ETH          1:35,83    1:35,93  
  4 Lepront, Luc J         11 SGUL-ETH          1:29,35    1:38,86  
  5 Ntaka, Siyanda L        9 UMSH-ETH          1:36,74    1:39,06  
  6 Nicolau, Jamie         10 SGUL-ETH               NT    1:41,57  
  7 Shezi, Sanele M        11 UMSH-ETH          1:46,26    1:42,47  
  8 Maistry, Tyler O       11 WVAQ-ETH          1:38,72    1:43,68  
  9 Naidoo, Ethan R        11 WVAQ-ETH          1:43,17    1:44,15  
 10 Langa, Yandiswa M      10 SGUL-ETH               NT    1:47,21  
 11 Walker, Daniel J       11 AZON-ETH               NT    1:48,99  
 12 Anthony, Liam A        11 Beavers-ETH       1:53,10    1:51,46  
 13 Naidoo, Shiven         10 Beavers-ETH       1:39,58    1:52,65  
 14 Bowen, Jack            11 Action Swim-ETH        NT    1:55,22  
 15 Haily, Philemon M      11 SGUL-ETH               NT    1:55,92  
 16 Richard, Brayden M      8 SGUL-ETH          1:50,79    1:57,13  
 17 Broadhurst, Cade I     11 Action Swim-ETH        NT    2:02,41  
 18 Perumal, Jasveran      10 Swim Academy-ETH  1:50,66    2:13,34  
 19 Govender, Seth E       10 WVAQ-ETH               NT    2:13,89  
 20 Reddy, Arien B          8 Beavers-ETH       2:28,34    2:20,92  
 -- Swart, Tristan N       10 TOTIS-ETH         1:47,10         DQ  
 -- Forster, Nathan J      10 SGUL-ETH          1:39,23         DQ  
 -- Lai, Ethan S           11 SGUL-ETH               NT         NS  
 -- Chapman, Ethan M       10 SGUL-ETH               NT         NS  
 -- Canning, Matt P         9 SGUL-ETH          1:38,88         NS  
 
 Event 210  Boys 12-13 100 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Vorbeck, Enrico R      12 SGUL-ETH          1:16,56    1:22,45  
  2 Visser, Brendan        12 Action Swim-ETH   1:18,76    1:22,54  
  3 Mc Carthy, Taegen J    13 Beavers-ETH       1:21,75    1:25,27  
  4 Paterson, Ross C       13 Action Swim-ETH   1:14,11    1:25,96  
  4 Davies, Connor J       13 Beavers-ETH       1:25,71    1:25,96  
  6 Olivier, Kegan         13 SGUL-ETH          1:19,58    1:26,40  
  7 Spence, Jamie L        12 Action Swim-ETH   1:14,18    1:27,51  
  8 Reynard, Keyontae L    12 SGUL-ETH          1:17,75    1:27,54  
  9 Loom, Bryce P          12 TSSC-ETH          1:22,33    1:27,66  
 10 Nkunzi, Awande         12 SGUL-ETH          1:15,27    1:29,65  
 11 Dlamini, Mthobisi P    12 UMSH-ETH          1:31,09    1:31,64  
 12 Moodley, Kivesh        12 BAYV-ETH          1:33,13    1:32,51  
 13 Pretorius, Ethan       12 SGUL-ETH               NT    1:33,42  
 14 Smithers, Lukas N      12 AZON-ETH               NT    1:34,49  
 15 Brickley, Blake J      12 AZON-ETH          1:31,63    1:37,35  
 16 Naidoo, Dhruv          12 OTTO-ETH          1:34,27    1:37,85  
 17 Govender, Kaylan       12 SGUL-ETH          1:36,13    1:38,17  
 18 Msomi, Thabang         12 UMSH-ETH          1:37,42    1:38,48  
 19 De Beer, Josh D        12 Swim Academy-ETH  1:14,96    1:38,86  
 20 Msomi, Nhlaka A        13 UMSH-ETH               NT    1:41,12  
 21 Chetty, Vinoshen       13 Beavers-ETH            NT    1:42,99  
 22 Govender, Sivash       12 SGUL-ETH          1:49,31    1:44,94  
 23 De Jager, Adrian       12 SGUL-ETH          1:42,26    1:49,31  
 24 De Jager, Jeandre      12 SGUL-ETH          1:43,17    1:52,09  
 25 Dylan, Dominique T     12 BAYV-ETH               NT    1:57,70  
 -- Govender, Ethan N      12 Beavers-ETH       1:34,32         DQ  
 -- Van der Colff, Stian   12 TOTIS-ETH         1:22,24         NS  
 -- Govender, Kale         13 Beavers-ETH       1:27,42         NS  
 -- Perumal, Sidharan      13 Swim Academy-ETH  1:35,67         NS  
 
 Event 210  Men 14-15 100 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Brooks, Guy C          15 Action Swim-ETH   1:03,12    1:05,16  
  2 Ashley, Joshua         15 Action Swim-ETH   1:06,19    1:08,14  
  2 Brijlal, Ian N         15 Action Swim-ETH   1:03,72    1:08,14  
  4 Buck, Connor R         15 Action Swim-ETH   1:08,29    1:09,64  
  5 Steenkamp, Jaden M     15 TOTIS-ETH              NT    1:09,83  
  6 Geldenhuys, Kelly J    14 SGUL-ETH          1:09,90    1:13,42  
  7 Fivaz, Brandon D       14 AZON-ETH          1:18,75    1:15,15  
  8 Naidoo, Khairiv        15 OTTO-ETH          1:20,63    1:23,50  
  9 Peters, Spencer C      14 PISC-ETH          1:42,73    1:24,29  
 10 Nel, Nicholas          15 TOTIS-ETH              NT    1:24,96  
 11 Govender, Kailen E     14 Beavers-ETH       1:19,37    1:25,14  
 12 Zungu, Mbuso B         14 UMSH-ETH          1:26,02    1:27,51  
 13 Achmad, Luke D         14 Action Swim-ETH   1:24,98    1:30,87  
 14 Kleyn, Nathan M        14 SGUL-ETH          1:16,00    1:33,97  
 15 Mtimba, Caleb C        14 VAC-ETH           1:52,54    1:34,15  
 16 Vurthan, Preolin       15 BAYV-ETH          1:38,69    1:41,52  
 17 Bruce, Liam            15 Beavers-ETH       1:15,92    1:42,88  
 17 Botha, Luc D           14 AZON-ETH          1:30,00    1:42,88  
 -- Nhlangulela, Mfanafut  14 UMSH-ETH          1:33,81         DQ  
 -- Seagreen, Steven P     14 Action Swim-ETH   1:14,59         NS  
 
 Event 210  Men 16 & Over 100 LC Meter Backstroke
==================================================================
    Name                  Age Team                 Seed     Finals        
==================================================================
  1 Jacoby, Joshua         18 Beavers-ETH       1:01,04    1:02,54  
  2 Michau, Chad A         17 Action Swim-ETH        NT    1:07,03  
  3 Grobbelaar, Adam G     16 Beavers-ETH       1:02,96    1:07,09  
  4 McGlynn, Michael B     18 Action Swim-ETH        NT    1:07,17  
  5 Bedderson, Matthew R   18 SGUL-ETH          1:06,84    1:13,27  
  6 Gultig, Joshua O       17 Action Swim-ETH        NT    1:16,51  
  7 Xulu, Mhlengi B        16 UMSH-ETH          1:11,67    1:27,66  
  8 Govender, Byron N      17 Beavers-ETH       1:12,07    1:30,87  
  9 Dlamini, Mncedisi      17 UMSH-ETH          1:31,06    1:33,97  
 -- Perumal, Seyuran       16 Swim Academy-ETH  1:04,19         NS  
 -- Bridger, Jon           17 SGUL-ETH          1:10,05         NS  
 -- Pereira, Luke J        16 SGUL-ETH          1:05,93         NS  
 -- Mahabeer, Kairav       16 LNDD-ETH          1:20,34         NS